Info rodzic


Witamy w Przedszkolu

"Słoneczna Chatka" jest prywatnym przedszkolem działającym na podstawie statutu, wpisanym do ewidencji szkół
i placówek niepublicznych prowadzonych przez miasto Bytom. Mieścimy się w centrum Bytomia, w budynku Ośrodka Szkoleniowego "Elpax" przy ul. Łużyckiej 11. Jednak w naszym sąsiedztwie znajduje się park miejski, gdzie dzieci często podglądają przyrodę w różnych porach roku i wesoło się bawią.

Całe nasze przedszkole znajduje się na poziomie parteru, posiada 5 sal m. in. do zajęć, zabaw i leżakowania oraz jedzenia posiłków. Sale są kolorowe, wesołe, a wyposażenie w nich nowe i atrakcyjne. Dodatkowym atutem przedszkola jest Sala Zabaw "Wesoła Chatka" z dwupoziomową konstrukcją i kącikiem z osobnym basenem, stoliczkiem, bujaczkami dla maluszków oraz duża aula, w której odbywają się przedstawienia, imprezy przedszkolne oraz ćwiczenia i zabawy ruchowe. Wszelki sprzęt i wyposażenie przedszkola posiada odpowiednie atesty bezpieczeństwa, jak również cały obszar przedszkolny dostosowany jest do norm i wymagań wydanych przez Straż Pożarną oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Ponadto dzieci mają możliwość zabawy w ogródku, przeznaczony wyłącznie dla dzieci naszego przedszkola, który co ważne - jest ogrodzony oraz zamykany i w którym jest duża piaskownica oraz huśtawki odpowiednie zarówno dla maluchów, jak i starszaków.

Przed budynkiem znajduje się parking, gdzie rodzice bezpiecznie mogą zaparkować samochód przywożąc lub odbierając dzieci z przedszkola.

Program przedszkola oparty jest na podstawie programowej wychowania przedszkolnego zgodnej z wytycznymi MEN. Ponadto, dbając o prawidłowy rozwój dziecka zapewnione są również liczne zajęcia dodatkowe, uwzględniające zainteresowania dzieci oraz możliwości przedszkola. Zajęcia te prowadzone są w atrakcyjny sposób, odpowiednio do wieku dzieci, a ich celem jest wszechstronny rozwój dzieci.

Na bieżąco informujemy rodziców o możliwości zorganizowania dodatkowych warsztatów, zajęć dla dzieci, przedstawień, wyjść, czy też innych atrakcji zorganizowanych z myślą o przedszkolakach.

W pracy z dziećmi stosujemy metodę wszechstronnego stymulowania rozwoju w warunkach przedszkolnych,
a wychowawcy czuwają nad prawidłowym rozwojem dzieci, uwzględniając ich potrzeby emocjonalne, społeczne i fizyczne.

Kadra naszego przedszkola to zespół świetnie przygotowanych pedagogów, którzy lubią swoją pracę i każdego dnia kierują się w niej miłością oraz szacunkiem do dzieci. Nauczyciele stwarzają takie sytuacje dydaktyczne i wychowawcze, które pozwalają dzieciom na zdobywanie właściwej samooceny i podnoszenia poczucia własnej wartości. A metody edukacyjno-wychowawcze, które stosują w naszym przedszkolu oparte są na aktualnej wiedzy z zakresu pedagogiki
i psychologii rozwojowej. Kadrę naszego przedszkola wzbogaca również psycholog i logopeda, którzy czuwają nad prawidłowym rozwojem dzieci oraz pozostają otwarci na kontakt z rodzicami.

Przedszkole "Słoneczna Chatka" to miejsce wyjątkowe, zapewniające każdemu dziecku komfort i bezpieczeństwo.
U nas panuje profesjonalizm, a nauka i opieka prowadzona są na najwyższym poziomie.
Dlatego też jest to idealne miejsce dla pociech. Maluchy mogą się u nas swobodnie bawić, mają odpowiednie warunki
i czas na poznawanie otaczającego świata oraz odkrywania i rozwijania swoich zainteresowań. U nas zawsze panuje miła atmosfera, a na twarzach wychowawców gości uśmiech.