Info rodzic


Archiwum 2014-2015

 • Obchody Święta Flagi Narodowej

  29 kwietnia o godzinie 9:30 pod naszym przedszkolem zebrały się przedszkolaki z innych placówek, by pójść razem z nami na rynek i utworzyć żywą flagę. W przemarszu uczestniczyły dzieci oraz nauczyciele z Miejskiego Przedszkola nr 59, Miejskiego Przedszkola nr 31, Miejskiego Przedszkola nr 21 „Niezapominajka”, Miejskiego Przedszkola nr 5, Miejskiego Przedszkola nr 29, a prowadziła nas Młodzieżowa Orkiestra Dęta Państwowych Szkół Budowlanych. Będąc świadkiem tak pięknego wydarzenia niejednej nauczycielce łezka zakręciła się w oku. Gdy dotarliśmy na rynek utworzyliśmy żywą flagę. Następnie udaliśmy się do Agory, a w niej każde przedszkole wykonało przepiękne prace plastyczne nawiązujące do Święta Flagi Narodowej.

   
 • Warsztaty kulinarne

  Wczoraj w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowywaniu zdrowych zamienników słodyczy- szaszłyków z owoców. Każda z grup samodzielnie wykonała dla siebie wybraną kompozycję smaków. Na talerzach przedszkolaków znalazły się winogrona, jabłka, gruszki oraz mandarynki. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.
 • Zioła siejemy

 • Eco-Marzanna

  Wyniki konkursu „Eco Marzanna”


  Na wstępie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, grupom przedszkolnym za wzięcie udziału w konkursie. W zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Słoneczna Chatka konkursie pod nazwą Eco Marzanna wzięło udział 10 przedszkoli mieszczących się na terenie Bytomia. Konkurs został objęty patronatem Ligi Ochrony Przyrody co nadało mu odpowiedniej Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce na terenie placówki Niepublicznego Przedszkola Słoneczna Chatka, a prace zostały wybrane metodą sędziów kompetentnych.
  Powołana przez organizatora konkursu Komisja sędziowska składała się z czterech osób. Głosowanie wyłoniło trzy miejsca oraz jedno wyróżnienie. Poniżej przedstawione zostały

  I miejsce: Przedszkole Miejskie nr 30 w Bytomiu

  II miejsce: Przedszkole Miejskie nr 39 w Bytomiu, grupa wiewiórki; Nauczyciel Magdalena Wilk

  III miejsce: Przedszkole Miejskie nr 40 w Bytomiu

  Przyznane zostało także jedno wyróżnienie dla Przedszkola Miejskiego nr 51w Bytomiu

  Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy. W ciągu kilku następnych dni skontaktujemy się z Państwem w sprawie odbioru nagród. Wystawa prac konkursowych będzie miała miejsce w Ośrodku Szkoleniowym „Elpax” w Bytomiu. Chętnych zapraszamy do zobaczenia prac. Na naszej stronie internetowej zostaną zamieszczone zdjęcia wystawy. 
 • Koncert Szkoły Muzycznej w Bytomiu w naszym przedszkolu.

  W ubiegły piątek w przedszkolu gościliśmy uczniów ze Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Przedszkolaki miały możliwość usłyszeć kilka znanych utworów oraz poznać takiej instrumenty jak klarnet, gitara, puzon i skrzypce.
 • Podróże małe i duże

  W naszym przedszkolu realizowany jest program językowo-europejski "Podróże małe i duże". W ramach programu odbywają się spotkania, na których poznajemy wybrane państwa w Europie. Ponadto prowadzimy współpracę z zagranicznymi przedszkolami oraz szkołami, biorąc aktywny udział w dwóch zagranicznych projektach: "Magic Children Crafts" oraz "Let's play together".
 • Występ Śląskiej Filharmonii

  Nasze przedszkole współpracuje ze Śląską Filharmonia, której siedziba mieści się w Katowicach. W ramach prowadzonej współpracy artyści często przybywają do nas, by zaprezentować najmłodszym kilka znanych utworów w ciekawy sposób.

    
 • Koncert Szkoły Muzycznej

  27 marca w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny wykonany przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu. Przedszkolaki miały możliwość usłyszeć kilka znanych utworów oraz poznać takie instrumenty jak: klarnet, gitara, puzon i skrzypce.
 • Śniadanie Wielkanocne

  31 marca w naszym przedszkolu gościliśmy panią Helenę Domańską i panią Teresę Majzner, które opowiadały o tradycjach ludowych związanych z obchodami Wielkanocy. Dzieci szczegółowo prześledziły każdy dzień Triduum Paschalnego oraz Wielkanoc i Lany Poniedziałek. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały o dawnych zwyczajach obchodzenia świąt Wielkiej Nocy, ale także dzieliły się ze swoimi dotychczasowymi doświadczeniami wyniesionymi z domu rodzinnego. Dowiedzieliśmy się, co powinno znajdować się w święconym koszyku. Mieliśmy także okazję zjeść typowe Wielkanocne śniadanie.
 • Pierwszy Dzień Wiosny

  Z okazji pierwszego dnia wiosny wybraliśmy się do Centrum Ogrodniczego. Tutaj nasze przedszkolaki dowiedziały się przede wszystkim o tym, jak dbać o rośliny i czego one potrzebują do życia. Maluchy zdobyte wiadomości mogły sprawdzić w praktyce, ponieważ następnego dnia sadziły piękne wiosenne kwiaty – Bratki.
   
 • Wyniki konkursu „Eco Marzanna”

  Na wstępie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie udziału w konkursie zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Słoneczna Chatka pod nazwą Eco Marzanna, w którym wzięło udział 10 bytomskich Przedszkoli. Konkurs został objęty patronatem Ligi Ochrony Przyrody. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce na terenie placówki Niepublicznego Przedszkola Słoneczna Chatka, a prace zostały wybrane metodą sędziów kompetentnych. Powołana przez organizatora konkursu Komisja sędziowska składała się z czterech osób. Głosowanie wyłoniło trzy miejsca oraz jedno wyróżnienie.
  Poniżej przedstawione zostały wyniki konkursu:
  I miejsce: Przedszkole Miejskie nr 30 w Bytomiu
  II miejsce: Przedszkole Miejskie nr 39 w Bytomiu, grupa wiewiórki; Nauczyciel Magdalena Wilk
  III miejsce: Przedszkole Miejskie nr 40 w Bytomiu
  Przyznane zostało także jedno wyróżnienie dla Przedszkola Miejskiego nr 51w Bytomiu
   
  Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy. 
 • Teatr Arkadia

  19. marca zawitał do nas Teatr Arkadia z przedstawieniem "Nie wszystko złoto, co się świeci". Aktorzy w ciekawy sposób zaprezentowali naszym przedszkolakom przygody dwóch krasnali. Przy wspólnym śpiewaniu, tańczeniu oraz rozwiązywaniu zagadek nauczyliśmy się, czym jest prawdziwa przyjaźń.
 • Sałatka jarzynowa

  27. lutego w naszym przedszkolu przyjrzeliśmy się bliżej pracy kucharki oraz zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne na temat zdrowego żywienia. Wspólnie z przedszkolakami przygotowywaliśmy sałatkę jarzynową.
 • Mali odkrywcy

  Doświadczenie, jako odpowiedź na pytanie: jak nadmuchać balon bez użycia pompki i powietrza z własnych ust? Przedszkolaki ze Słonecznej Chatki już wiedzą :)
   
 • Pieczemy babeczki

  Pewnego dnia Krasnoludki wpadły na pomysł, że przygotują przepyszne babeczki. Zaprosiły do wspólnej zabawy małe Biedroneczki. Na początku przypomnieliśmy sobie bardzo ważną zasadę, że przed przygotowywaniem posiłku należy dokładnie umyć rączki. Następnie każdy zgodnie z przepisem wrzucał do miseczki potrzebne składniki. Upieczone przez nas babeczki bardzo nam smakowały. 
 • Tłusty czwartek

  Mała niespodzianka od wszystkich Pań dla wszystkich dzieci- słodki poczęstunek.
 • Pamiętamy o ptakach

  Zima to czas, w którym szczególnie trzeba pamiętać o zwierzętach żyjących w naszej okolicy. Nasze przedszkolaki podczas zimowych spacerów poszukiwały karmników, by w nich zostawić pokarm dla ptaków. 
 • Międzynarodowy Dzień Pizzy

  Jest to dzień niewątpliwie lubiany przez smakoszy pizzy. Z tej okazji w naszym przedszkolu postanowiliśmy zrobić własną pizzę. Przy okazji przypomnieliśmy sobie kilka ważnych informacji o zdrowym odżywianiu  :) 
 • Bal karnawałowy

  W tym roku temat przewodni balu karnawałowego w naszym przedszkolu brzmiał „Dzika dżungla”. Największe wrażenie oczywiście zrobiły piękne, kolorowe stroje dzieci. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce. Było również wiele zabaw i konkursów. 
 • Coś z niczego

  W naszym przedszkolu często odbywają się twórcze warsztaty plastyczne, podczas których wykonujemy bardzo piękne prace z pozoru bezużytecznych przedmiotów. Dzieci z grupy motylków wykonały wspaniałe dzieła z odpadów. Zobaczcie sami.
 • Dzień Babci i Dziadka

  Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie jeszcze raz dziękujemy Wam pięknie za to, że przybyliście na nasz występ. Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia, radości i mnóstwa czasu dla nas – waszych wnuków. Bardzo Was kochamy i dziękujemy, że jesteście:)
 • Śląska Wigilia bożonarodzeniowa

  W naszym przedszkolu realizowana jest ścieżka regionalna w ramach, której odbywają się zajęcia poświęcone śląskiej kulturze.  Ponieważ za niedługo zbliżają się święta Bożego Narodzenia postanowiliśmy przygotować śląską Wigilię. Przy okazji dowiedzieliśmy się jakie potrawy przygotowywano niegdyś w rejonie Śląska. Na uroczysty posiłek zaprosiliśmy wielu wspaniałych gości. 
 • Dzień Kubusia Puchatka

  Nasze przedszkole odwiedził ulubieniec wszystkich dzieci – Kubuś Puchatek. Kubuś przygotował mnóstwo atrakcji dla naszych dzieci. Z kolei przedszkolaki zaprosiły Puchatka do wspólnej zabawy z chustą Klanzy. 
 • Dzień Ligi Ochrony Przyrody

  Dzisiaj świętowaliśmy z okazji Dnia Ligi Ochrony Przyrody. Najpierw dowiedzieliśmy się, czym właściwie zajmuje się Liga Ochrony Przyrody. Następnie dzieci wzięły udział w bardzo trudnym quizie wiedzy na temat dokarmiania ptaków zimą. Obejrzeliśmy także krótki film o recyklingu i sami spróbowaliśmy prawidłowo posegregować śmieci. Jak widać wszystko poszło zgodnie z planem i dzieci otrzymały medale przygotowane specjalnie na tę okazję. Na końcu odbyło się pasowanie na członka Ligi Ochrony Przyrody i wręczenie honorowej odznaki :)  
 • Zajęcia plastyczne w grupie Motylków

  Zimowe sporty to temat zajęć plastycznych, które odbyły się w grupie Motylków. Z pomalowanych szyszek oraz patyczków powstali narciarze, którzy z utęsknieniem oczekują na śnieg. 
 • Mikołajki

  8. grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Świętego Mikołaja, który wręczył każdemu dziecku mikołajkowy prezent. Po spotkaniu z Mikołajem miały miejsce warsztaty artystyczne w ramach, których dzieci wykonały piękne, świąteczne bombki. 
 • Konkurs na pluszowego misia

  Tak się prezentują nasze konkursowe misie wykonane przez nasze przedszkolaki wraz z rodzicami.
  I jak tu wybrać tego najładniejszego?!
 • Dzień Górnika

  Z okazji Dnia Górnika wybraliśmy się do Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek-Centrum w Bytomiu. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie przed górnikami. Po części artystycznej górnicy opowiadali dzieciom o swojej pracy – w jaki sposób wydobywa się węgiel, gdzie i do czego wykorzystuje się surowiec. Mieliśmy także możliwość zobaczenia różnych urządzeń, którymi posługują się ratownicy, którzy pomagają górnikom. Na pamiątkę wręczyliśmy górnikom wykonany przez dzieci zegar. 
 • Andrzejkowo

  Z okazji Andrzejek przygotowaliśmy dla przedszkolaków mnóstwo atrakcji. Jedną z nich była wizyta prawdziwej Czarownicy, która wróżyła dzieciom z lanego wosku. 
 • Warsztaty kulinarne

  Tak bawiliśmy się wczoraj podczas warsztatów kulinarnych. Zajęcia zorganizowane zostały na zakończenie jesiennego modułu akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka- "Przedszkolak Pełen Zdrowia". Podczas spotkania rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w quizie na temat zdrowego trybu życia. Odbył się także konkurs na najdłuższą skórkę jabłka, który wygrała mama Kubusia. Na zakończenie wszystkie grupy przygotowały pyszne i zdrowe koktajle owocowo-warzywne. Serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach wszystkim dzieciom i rodzicom.
 • Konkurs – „Zwierzakolubni”

  Przedszkolaki z grupy starszej wzięły udział w eko-konkursie „Zwierzakolubni”.
   
  A oto nasz "Recykluś" i jego twórcy:)

   
 • „Foszek Czyścioszek”

  W naszym przedszkolu zawitał świetny teatrzyk „Duet” z Krakowa z przedstawieniem pt. "Foszek Czyścioszek". Spektakl odbył się w ramach Akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Dzieci na własne oczy zobaczyły, że o higienę muszą dbać nie tylko ludzie ale też i zwierzęta. Spójrzcie sami jak się bawiliśmy:)
 • „A w ogrodzie jeżyk śpi”

  Tak brzmiał temat zajęć plastycznych w grupie Krasnoludków. Zabawa z bibułą w roli głównej sprawia mnóstwo radości każdemu dziecku
 • Pamiętajmy o higienie

  Higiena osobista? Dzieciaki ze Słonecznej Chatki wiedzą o czym mowa. Zresztą u nas nie ma z tym problemu, uwielbiamy się myć. Niektórzy nawet przed obiadem oprócz rąk myją też uszy:):):)

   
 • Warsztaty kulinarne

  Pod koniec października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowywaniu zdrowych zamienników słodyczy- szaszłyków z owoców. Każda z grup samodzielnie wykonała dla siebie wybraną kompozycję smaków. Na talerzach przedszkolaków znalazły się winogrona, jabłka, gruszki oraz mandarynki. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.
 • Spotkanie ze Sznupkiem

  23. października gościliśmy panią policjantkę Annę Lenkiewicz, która zajmuje się m.in. organizacją zajęć dla przedszkolaków, dotyczących bezpiecznych zachowań. Na początku prelekcji pani Ania przedstawiła dzieciom trzy ważne numery, pod które należy dzwonić w sytuacji grożącej zdrowiu a nawet życiu. Przypomniała także, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi osobami, a tym bardziej przyjmować od nich prezentów np. cukierków. Wspólnie uczyliśmy się również zasad postępowania w przypadku, gdy zaatakuje nas groźny pies. Podstawą jest oczywiście nie zbliżanie się do zwierzęcia. Wszystkie dzieci wiedzą także, że bezpiecznie jest przyjąć tzw. postawę żółwia, która chroni nas przed uszkodzeniem przez psa wrażliwych części ciała. Nie mogło na zajęciach zabraknąć Sznupka, który chętnie towarzyszył dzieciom podczas zajęć.
 • Kącik jesienny

  Prace artystyczne wykonane przez dzieci z grupy Motylki. 
 • Dogoterapia

  W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia z dogoterapii. W spotkaniach uczestniczą nie tylko dzieci, ale również wesoły i radosny pies – Bazyl. 
 • Dzień Drzewa

  W ubiegły piątek 10 października razem z naszymi przedszkolakami obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyły się ciekawe zajęcia m.in. wspólnie wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające drzewa. Udaliśmy się także do przedszkolnego ogródka, w którym mieści się nasz przedszkolny symbol przyrody – dąb Dżentelmen, by odczytać wiersze napisane przez rodziców oraz dzieci z naszego przedszkola. 
 • Fundacja Przyjaciele dla zwierząt

 • Pobijamy rekord Guinnessa

  30 września miała miejsce realizacja ogólnopolskiej akcji – bicie rekordu Guinnesa w myciu zębów. O godzinie 12:00, razem z innymi dziećmi z całej Polski, nasze przedszkolaki szczotkowały zęby. W tym dniu miały miejsce także różne gry i zabawy dotyczące profilaktyki i higieny jamy ustnej. Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy certyfikat.