Info rodzic


Aktualności

18.03.2020

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

Obecna sytuacja wymaga od nas izolacji społecznej. Nie możemy się spotykać się w Przedszkolu. W tym trudnym dla wszystkich czasie, proponujemy spotkania on Line. Przedszkole będzie teraz prowadziło swoje działania wykorzystując do tego narzędzia internetowe.

Świat mówi nam – zatrzymaj się. Świat mówi nam – zwolnij. Świat mówi nam – zostań w domu.

Warto ten czas wykorzystać na zbliżenie się do siebie, okazywanie sobie troski i dbanie o siebie.

Wiemy, że Wy Rodzice jesteście świadomymi i kompetentnymi Rodzicami. Wiemy, że wiecie jak zająć się swoim dzieckiem i jak z nim spędzić czas.

My jednak nie wyobrażamy sobie pracy bez naszych Przedszkolaków . Mamy też nadzieję , że każdemu dziecku będzie przyjemnie, kiedy usłyszy z ekranu głos swojej ulubionej Pani z przedszkola, a nauczyciele zobaczą swoich podopiecznych uśmiechniętych i zdrowych. To nas wzmocni i doda pozytywniej energii.

Jednak zadania nie są obowiązkowe. Są to jedynie propozycje spędzenia czasu z dziećmi, aktywności, jakie byłyby przeprowadzone w Przedszkolu. Uczymy zdalnie, ale nie nachalnie!

Jak pracujemy:

  • powstała zamknięta grupa na facebooku – Domowe Przedszkole Słonecznej Chatki.

Codziennie o godzinie 10.00 będą tam publikowane materiały dla dzieci w różnej formie. Znajdą się tam nagrania filmów, piosenki, propozycje prac plastycznych, karty pracy – wszystko co robimy w Przedszkolu. W ten sposób będzie się odbywać realizacja podstawy programowej.

Do grupy zapraszamy wszystkich Rodziców naszych Przedszkolaków. Nie będą dołączane do grupy osoby, których dzieci nie są naszymi Przedszkolakami. Liczymy na interakcję z Państwem i dziećmi na grupie, chociażby przez zdjęcia, komentarze .

  • na naszym Facebooku Przedszkola również będziemy publikować propozycje zajęć, zabaw z dziećmi. Zachęcamy też Państwa do zaglądania na strony innych przedszkoli niepublicznych, które pod #niepublicznaedukacja #niepublicznekontrawirus publikują propozycje zabaw – akcja ogólnopolska.

  • kontakt z sekretariatem Przedszkola :

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00

·         pod numerem telefonu: 539218552,

·         mailowo: przedszkole@elpax.pl

  • Zajęcia Rytmiki i Plastyki oraz Angielskiego

Raz w tygodniu na grupie Domowe Przedszkole Słonecznej Chatki będą się ukazywały materiały związane z realizacją tych zajęć dodatkowych.

Wtorek o 12.00 – plastyka

Czwartek o 12.00 – angielski

Piątek o 12.00 – rytmika

  • Specjaliści

Na maile Rodziców zostaną przesłane materiały do zajęć z logopedą, psychologiem i pedagogiem specjalnym. Będą to indywidualnie dobrane materiały do konkretnego dziecka i wskazania do pracy w domu. Ważne jest utrzymanie ciągłości pracy terapeutycznej

  • Kontakt z nauczycielami i specjalistami

Pracujemy jeszcze nad kanałami kontaktu z nauczycielami i specjalistami. Wkrótce podamy Państwu szczegóły w tym zakresie.

Pracujemy jeszcze nad innymi narzędziami pracy zdalnej z dziećmi. Na bieżąco będziemy Państwa informować o postępach tej pracy i uruchamianych nowych narzędziach. Wierzymy, że ta praca , którą teraz wykonujemy w celu zdalnego kontaktu z dziećmi i Rodzicami, będzie też pomocne w codziennej pracy po minięciu zagrożenia epidemiologicznego.

Pamiętajmy jednak, że główną formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa.

Zamkniętą grupę na fb – Domowe Przedszkole Słonecznej Chatki- chcielibyśmy również wykorzystać do kontaktu z Rodzicami i proponowaniu ciekawych artykułów związanych z rozwojem i wychowaniem dzieci. Znowu – nienachlanie. Być może zainteresują Państwa

Bądźmy dla siebie wsparciem w tym trudnym czasie. Pamiętajmy o wzajemnej wrażliwości i wyrozumiałości. No i pozostańmy zdrowi.

Dyrektor i kadra Przedszkola Słoneczna Chatka w Bytomiu

powrót